Menu Content/Inhalt
Start

Marka Polskiej Gospodarki

  • Marka Polskiej Gospodarki

Instytut jest członkiem klubów

  • KLUB POLSKIE FORUM ISO 9000
  • KLUB POLSKICH LABORATORIÓW BADAWCZYCH POLLAB

Gościmy

angielski rosyjski

Doktoranci INS laureatami stypendium w konkursie Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie

12.09.2014.

Informujemy, że zespół badawczy Instytutu Nowych Syntez Chemicznych i Grupy Azoty Puławy pod kierunkiem prof. dr hab. Janusza Igrasa w składzie mgr Sebastian Schab i mgr Monika Karsznia został laureatem w ramach konkursu Stypendia naukowe dla doktorantów pracujących w ramach zespołów badawczych, organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.

Czytaj całość
 

Dyrektor Naukowy prof. dr hab. J.Igras uczestnikiem dnia informacyjnego BBI

10.09.2014.

W dniu 2 września Dyrektor Naukowy prof. dr hab. Janusz Igras wspólnie z prof. dr hab. Tadeuszem Wijszaką Konsultantem ds. naukowych brali udział w Brukseli w dniu informacyjnym Bio-based Industries zorganizowanym przez Komisję Europejską.

Czytaj całość
 

Udział dr hab. inż. Edwarda Roja, prof. nadzw. w Kongresie CHISA

05.09.2014.

W dn. 23-27.08.2014 r. w Pradze (Czechy) odbył się 21 Międzynarodowy Kongres Inżynierii Chemicznej i Procesowej CHISA 2014, na którym zaprezentowano ok. 1500 prac w formie wykładów, referatów, komunikatów i posterów, opracowanych przez ponad 3000 autorów i współautorów.

Czytaj całość
 

Dr hab. inż. Edward Rój, prof. nadzw. - członkiem EFCE

19.08.2014.

Pan dr hab. inż. Edward Rój, prof. nadzw., Kierownik Zakładu Ekstrakcji Nadkrytycznej dnia 01 sierpnia 2014 r. został członkiem European Federation of Chemical Engineering (EFCE) dział Technologii Wysokociśnieniowych.

Czytaj całość
 

Wywiad z Dyrektorem Instytutu Nowych Syntez Chemicznych

12.08.2014.

W sierpniowym numerze Newslettera Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego ukazał się wywiad z Cezarym Możeńskim, Dyrektorem Instytutu Nowych Syntez Chemicznych (s.16-19).

Link do newslettera PPNT
Czytaj całość
 

Dyplom uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego

25.07.2014.

Warszawa, 20 maja 2014 r. Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik, w nadesłanym dyplomie wyraża uznanie dla Instytutu Nawozów Sztucznych w Puławach za aktywną promocję dorobku naukowo-technicznego na arenie międzynarodowej oraz wkład w rozwój innowacyjnej gospodarki.

Czytaj całość
 

List gratulacyjny Rady Głównej Instytutów Badawczych

25.07.2014.

Na ręce dyr. Cezarego Możeńskiego nadszedł list gratulacyjny i okolicznościowe życzenia od prof. Leszka Rafalskiego, przewodniczącego Rady Głównej Instytutów Badawczych, z okazji zdobycia przez INS dwóch złotych medali podczas XVII Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES 2014”.

Czytaj całość